OC w ubezpieczeniu domu i mieszkania

Poniżej przedstawiamy jedne z najczęściej spotykanych wypadków w codziennym życiu. Zastanów się teraz czy coś takiego dotknęło Ciebie, Twojego brata lub sąsiada?

Pamiętaj, że OC w życiu prywatnym obejmuje ochroną nie tylko Ciebie, ale też Waszych domowników, Wasze rodziny.

Jedna składka, a w zamian święty spokój dla wszystkich.

Kiedy przyda Ci się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Szkody na osobie:

Przez przypadek spowodujesz uszkodzenie czyjegoś ciała, inwalidztwo lub śmierć

Szkody rzeczowe:

Przez przypadek zniszczysz czyjąś własność

Co może przytrafić się Tobie?

Jeśli ktoś zaleje Twoje mieszkanie – spokojnie, ubezpieczyłeś je. Ale co jeśli to Twoja pralka się zepsuje i zalejesz mieszkanie sąsiada?

Twój ukochany pies Burek ugryzł sąsiada lub listonosza i uszkodził mu ubrania? Kot Mruczek poważnie podrapał rękę Twojego gościa, który przez to nie będzie mógł pracować? A może Pluto tak się cieszył z powodu spaceru, że w windzie skoczył na sąsiada i ubrudził mu płaszcz?

Twoje dzieci bawią się ze sobą w sklepie, kiedy Ty spokojnie robisz zakupy? Świetnie! Tylko uważaj na ten drogi sprzęt wokół. Stłuczenie wazonu, głośnika czy nawet telewizora w sklepie przez Twoje dziecko to tylko chwila.

Twoja córka pojechała z koleżankami na wycieczkę rowerową? A Twój młodszy syn na rolkach próbował za nimi nadążyć? A co, jeśli któreś z nich zagapi się i wpadnie na samochód? Przecież wiesz jak łatwo jest zarysować auto lub urwać lusterko.

Jest 0⁰C i co chwilę na chodniku przed Twoim domem robi się ślisko, a sąsiadka akurat wtedy wraca z ciężkimi zakupami do domu. Łatwo może się poślizgnąć i złamać nogę. O całym zdarzeniu możesz dowiedzieć się dopiero wtedy, gdy sąsiad przyniesie Ci do zapłacenia niemały rachunek.

Odwiedziła Cię ciocia z Ameryki? Nie ważne że to ciocia, gdy niechcący wylejesz na nią gorącą herbatę. Takie poparzenia są uporczywe i wymagają szybkiej pomocy lekarza.

Za oknem szaleje wichura? To oczywiście nie Twoja wina. Ale gdy kolorowa doniczka spadnie z Twojego balkonu na zaparkowany poniżej samochód i go zarysuje lub wgniecie, właściciel może pociągnąć Cię do odpowiedzialności.

Czy wiesz, że gdy wbiegniesz na jezdnię i spowodujesz stłuczkę dwóch zmuszonych do nagłego hamowania samochodów wina jest wyłącznie Twoja? Przecież umiesz sobie wyobrazić ile to kłopotu, nerwów i pieniędzy.

Wynająłeś ogrodnika by odświeżył ogród za domem? Czy wiesz, że jeśli przetnie kable i uszkodzi oświetlenie na działce Twoich sąsiadów, OC w życiu prywatnym chroni Cię także przed takimi konsekwencjami?

Pamiętaj, nie musisz wyrządzić komuś krzywdy własnymi rękami, żeby ktoś uznał Cię winnym zdarzenia. Oczywiście, uważasz na to co robisz, ale zła pogoda, czy złośliwość rzeczy martwych to praktycznie norma.

polecamy: Bilety autokarowe Sindbad Eurobus | Wartadirect kod promocyjny | Biuro Podróży Chrzanów | Warta kod | Kraków ubezpiecznia | Fotografia ślubna Call Now Button