BLS – BEZPOŚREDNIA LIKWIDACJA SZKÓD

bls

BLS? W pakiecie Warta OC Komfort to standard

Co drugi kierowca, w przypadku stłuczki spowodowanej przez kierującego innym pojazdem, obawia się problemów związanych z likwidacją szkody przez ubezpieczyciela, którego nie zna. Zdecydowanie bardziej komfortowo czujemy się gdy formalności możemy załatwić z towarzystwem, w którym mamy swoją polisę. Teraz jest to możliwe dzięki systemowi BLS.

W ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń wypracowany został przez ubezpieczycieli system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Przystąpiły do niego towarzystwa stanowiące ok 70% rynku ubezpieczeń. Działa on już od 1 kwietnia 2015 roku. System ten daje poszkodowanym kierowcom możliwość zgłoszenia stłuczki czy kolizji drogowej bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. Nie muszą – jak dotąd – szukać kontaktu do ubezpieczyciela sprawcy. To bardzo wygodne rozwiązanie, uwzględniające preferencje kierowców. W przypadku kolizji drogowej mamy możliwość skorzystania z pomocy ubezpieczyciela, którego sami wybraliśmy. Warunkiem jest jednak, że sprawca wypadku musi być ubezpieczony w towarzystwie, które przystąpiło do systemu BLS, a szkoda nie przekracza 3o tys. zł. Tego problemu nie mają klienci którzy wykupili OC w Warcie. Warta już od ponad roku stosuje procedury bezpośredniej likwidacji szkód w ramach produktu OC Szybka Wypłata, będącej częścią pakietu OC Komfort. Ma ona tę zaletę, że każdy klient posiadający OC Komfort może zgłosić bezpośrednio w Warcie każdą szkodę, bez względu na to, w jakiej firmie ubezpieczony był sprawca kolizji.

Jak działa BLS? Wyobraź sobie taką sytuację…

Stłuczka na skrzyżowaniu – to może się zdarzyć każdemu. Pani Ania, stojąc na skrzyżowaniu została uderzona przez samochód nadjeżdżający z tyłu. Nikomu nic się nie stało, ale samochód został uszkodzony. To dość stresująca sytuacja – stłuczka, uszkodzony samochód, zablokowane skrzyżowanie. Pani Ania czuje się zagubiona, tym bardziej, że wcześniej nie była w takiej sytuacji. Nie wie jak powinna się zachować. Kierowca, który spowodował wypadek jest znacznie bardziej pewny siebie i sugeruje jak najszybsze podpisanie oświadczenia bez wzywania policji. To nie budzi zaufania pani Ani i najchętniej zasięgnęłaby porady kogoś, kto rzeczowo podpowie co zrobić i zadba o jej interesy, dając poczucie bezpieczeństwa.

Mając ubezpieczenie OC Komfort pani Ania może zadzwonić bezpośrednio do Warty. Warta przejmie na siebie wszystkie formalności związane z całym procesem likwidacji szkody. Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizuje też holowanie.

polecamy: Bilety autokarowe Sindbad Eurobus | Wartadirect kod promocyjny | Biuro Podróży Chrzanów | Warta kod | Kraków ubezpiecznia | Fotografia ślubna Call Now Button